LZS KŁOS Rychnów - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

ORZEŁ Pokój - KŁOS Rychnów
LZS Ligota Wołczyńska - LZS Biestrzykowice - Miodary
LZS Komorzno - LEW Szymonków
POLONIA Domaszowice - BURZA Gręboszów
LKS Krzywiczyny - BIZON Bąkowice
LZS Łączany - pauza

pon.

01-2019

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. sreberko999 31
2. Tymonn 6
3. LEJAS3127 0

Komunikat OZPN

• autor: Klosik99, 2011-09-23 18:38

APEL O MINUTĘ CISZY

Zarząd Opolskiego Związku Piłki Nożnej zwraca się z prośbą o poprzedzenie każdego weekendowego meczu minutą ciszy, aby uczcić śmierć wieloletnich Opolskich Działaczy Ś.P. Waltera Oleksa i Ś.P. Jan Śliwak.

Z OGROMNYM ŻALEM INFORMUJEMY...

Pozostając w żałobie z rodziną i bliskimi
z ogromnym żalem zawiadamiamy
że w dniu 20 września 2011 r.
zmarł nasz bliski przyjaciel, długoletni działacz,
były Członek Prezydium Opolskiego Związku Piłki Nożnej,
legenda Opolskiej Piłki

Kol. Jan Śliwak

Zawsze pozostanie w naszej pamięci
Zarząd, działacze i pracownicy OZPN

Urodził się w Brzozowcach koło Lwowa w 1930 roku, a do Opola trafił po wojnie. W 1947 roku rozpoczął treningi w Odrze Opole, ale głównie w sekcji lekkoatletycznej, choć liznął i piłkarskie rzemiosło. W latach 50-tych z zawodnika stał się działaczem, a jako pracownik Wojewódzkiej Rady Narodowej otrzymał propozycje pracy w klubie od Franciszka Łańcuckiego. Najpierw trafił do sekcji piłki młodzieżowej jako zastępca kierownika, z czasem zajmując jego miejsce. Z młodzieżą Śliwak związany był całe życie, także jako współpracownik trenera koordynatora OZPN Juliusza Mariańskiego, a przez jego ręce przeszli wszyscy najwięksi piłkarze w historii opolskiej piłki. To on wypatrywał dobrze rokujących chłopców z województwa i przywoził ich do Opola. Śliwak był wielkim pasjonatem tego co robił i do niedawna z pamięci wymieniał składy, nazwiska i kluby, z których przychodzili do Odry piłkarze, jak i ile grali, gdzie kontynuowali karierę. W ciągu 58 lat swojej pracy w klubie był na prawie wszystkich spotkaniach przy Oleskiej. -Było bardzo wiele meczów, które warte są wspomnienia, ale takim szczególnym była rywalizacja z ŁKS-em w 1977 roku. Wygraliśmy wtedy 2:0, a oglądało to ponad 20 tysięcy ludzi. Siedzieli wszędzie: na trybunach, drzewach okalających stadion, na bieżni, a nawet za bramkami. Bilety na to spotkanie szły jak świeże bułeczki, sam sprzedawałem je z kapelusza przed kasą. Starał się swoje doświadczenie przekazywać innym, w latach 1971 -1975 był więc członkiem Prezydium OZPN. Niedawno pożegnał się z Odrą Opole jako pracownik społeczny, ale w klubie nadal bywał.

Z OGROMNYM ŻALEM INFORMUJEMY...

Pozostając w żałobie z rodziną i bliskimi
z ogromnym żalem zawiadamiamy
że w dniu 21 września 2011 r.
zmarł nasz bliski przyjaciel, długoletni działacz,
były Prezes Podokręgu Kędzierzyn- Koźle OZPN, Członek Zarządu i Prezydium Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Prezes Klubu LZS Victoria Cisek, odznaczony Złotą Honorową Odznaką OZPN, Złotą Honorowa Odznaką PZPN, Medalem 65-lecia OZPN, Odznaką Zasłużony działacz LZS, Srebrną Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Złotym Medalem za wybitne zasługi dla piłkarstwa Śląska Opolskiego.

Kol. Walter Oleks

Zawsze pozostanie w naszej pamięci
Zarząd, działacze i pracownicy OZPN

ŚP Walter Oleks, jako działacz sportowy, poza długoletnią działalnością klubową, pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji w strukturach OZPN w Opolu, w tym funkcje: Prezesa Podokręgu OZPN w Kędzierzynie – Koźlu oraz przez kilka kadencji; członka Zarządu Podokręgu OZPN w Kędzierzynie – Koźlu i członka Zarządu OZPN w Opolu.

Za swoje zaangażowanie w pracy społecznej na rzecz piłkarstwa, był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, w tym min.; Złotą Honorową Odznaką OZPN, Złotą Honorową Odznaką PZPN, Srebrną Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Medalem 80-lecia PZPN, Złotym Medalem za wybitne zasługi dla piłkarstwa Śląska Opolskiego, Medalem 65-lecia OZPN w Opolu, Odznaką Zasłużony Działacz LZS, Złotą Odznaką Honorową LZS.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 26.09.2011r. o godz.11:00 w Kościele Parafialnym w Cisku.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najwyzsza liga rozgrywkowa:

sezon 2006/2007

Klasa A -  grupa Opole I

Najwięcej strzelonych bramek w sezonie:

sezon 2003/2004 Klasa B - Kluczbork IV

72 w 20 meczach